Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Olchowej

39-127 Olchowa 3

tel.: 17 745 20 37

spolchowa@o2.pl

Dzień Mamy i Taty

Mama i Tata to ważne słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego człowieka rodzice, to najważniejsze osoby w jego życiu. Należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicami. Dlatego w naszym przedszkolu nauczyciele pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców.

24 maja z okazji Dnia Mamy i Taty odbyło się uroczyste spotkanie dzieci przedszkolnych oraz klas młodszych Szkoły Podstawowej
z rodzicami. Przybyłych gości powitała Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Pająk składając rodzicom życzenia radości i dumy ze swoich dzieci. Następnie na scenie przedszkolaki w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Występ zaczęły „Maluszki” przebrane za żabki i orzeszki, śpiewając piosenki i tańcząc układy taneczne. Kolejno wystąpiły dzieci z Grupy Pięciolatków z inscenizacją pt. „Zoo” Jana Brzechwy, były również wiersze, piosenki i życzenia dla kochanych rodziców. Prezentację przedszkolaków zakończyła „Zerówka” z „Bajkowym” przedstawieniem teatralnym. Podczas montażu słowno – muzycznego adresowanego do rodziców, na twarzach Mam i Tatusiów gościł uśmiech, a czasem wzruszenie. Po brawach były życzenia i prezenty. Przedszkolaki w podzięce podarowały rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Podczas ich wręczania całusom i uściskom nie było końca. Następnie była okazja do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

Wszystkim Mamusiom i Tatusiom życzymy zdrowia, uśmiechu i pociechy z tak wspaniałych dzieci