Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Olchowej

Dzień Nauczyciela 2017-10-16

16 października 2017 r. obchodizliśmy  uroczyście Dzień Papieski. Przypomnieliśmy sobie sylwetkę Jana Pawła II i odpowiedzielismy na pytanie: Czy pamiętamy jego naukę. Uczniowie klasy V podpowiedzieli nam, jak być świętym dzisiaj? Uczyć się, nie ściągać, pomagać kolegom, szanować starszych - to podstawowe zasady. Z pewnością wszystkim spodobały się piosenki o Papieżu w wykonaniu Zuzi Bocheńskiej ("Tak mówił Papież") i Wiktorii Chłopek ("Tłumy, tłumy serc").

Tego dnia podziękowaliśmy Nauczycielom i pracownikom szkoły za wiedzę i serce. Uczniowei klasy VII przedstawili humorystyczne scenki z życia szkoły, które bardzo nas rozbawiły.

Na koniec odbyło się Pasowanie na ucznia klasy I. 11 naszych najmłodszych kolegów przystąpiło do pasowania i uroczyście wypowiedziało słowa Ślubowania. Pierwszoklasiści wystąpili z programem artystyczncznym, który pokazał, jak sporo już się nauczyli. Pięknie śpiewali  i recytowali. Zostali obdarowani drobnymi upominkami, a rodzice przygotowali dla nich poczęstunek.