Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

w Olchowej

Aktualności

Wywiadówka 2018-04-16

We wtorek 17 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 odbędzie się wywiadówka.

Czytaj więcej

"Szewczyk Dratewka" 2018-04-13

13 kwietnia uczniowie kl.I-III wraz z przedszkolakami brali udział w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym” przygotowanym przez aktorów Teatru Show z Wrocławia. Widowisko odbyło się w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim. Dzieci posiadające „Szczęśliwe Bilety”, mogły wystąpić na scenie i przez moment poczuć się aktorami. Historia o Szewczyku Dratewce została opowiedziana obrazem, realizowanym za pomocą kamery, do którego dodano dźwięk. Dzieci brały czynny udział w przygotowaniu filmowej opowieści odgrywając krótkie scenki, np. naśladowały pszczoły, mrówki, kaczki. Dziewczynki odegrały rolę księżniczek, a chłopcy myśliwych. Wszystkie poczynania dzieci na scenie były wyświetlane na telebimie. W ten sposób dzieci na bieżąco śledziły proces realizacji opowieści. Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały kilka tajników realizacji obrazu. Zobaczyły jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy widowiska. Wspólnie z ekipą Teatr Show zrealizowali bajkę pt. ”Szewczyk Dratewka”. Zabawa wszystkim się podobała. Pełne pozytywnej energii wróciły do domu.

Czytaj więcej

23 marca 2018 r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III przedstawili program artystyczny związany z Wielkanocą. Przypomniano zwyczaje Wielkiego Tygodnia. Uczniowie odświętnie ubrani z koszyczkami w rękach recytowali wiersze i śpiewali piosenki o nadziei związanej z tym świętem. Złożono także radosne życzenia.

Czytaj więcej

Dzień Wiosny 2018-03-21

21 marca 2018 r. świętowliśmy przyjście wiosny. Odbyła się parada uczniów z Marzannami. Śpiewano piosenki i rectowano wiersze o nadejściu tej najpiękniejszej pory roku. Całą uroczystość przygotowały przedszkolaki, a nastrój radości został podkreślony urokliwą dekoracją.

Czytaj więcej

12 marca 2018 r. wzięliśmy udział w lekcji z ciekłym azotem. Obejrzeliśmy różne doświadczenia z tym gazem. Dowiedzieliśmy się, że ciekły azot ma zastosowanie także w kuchni.

Czytaj więcej

Do 16 marca 2018 r. trwają zapisy do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I Szkoły Podstawowej w Olchowej. Przypominamy, że przedszkole pracuje w godzinach: 6.30 do 16.00. Przyjmowane są dzieci od 3-go roku życia. Świetlica w szkole jest czynna w godzinach 7.15 do 16.00

Czytaj więcej

Grupa uczennic z klasy VII przez kilka tygodni przygotowywała się do projektu: Grecja i Szwecja. Uczennice wybrały te właśnie państwa, gdyż kiedyś je odwiedziły. Dnia 1 marca 2018 r.odbyła się prezentacja efektów pracy dziewcząt. Obejrzeliśmy film pokazujący mity greckie. Dziewczęta swietnie odegrały role: Pegaza, Demeter i Kory, Zeusa i innych. Zobaczyliśmy także prezentacje multimedialne na temat symboli tych państw. Mieliśmy okazję wysłuchania wywiadu z Wikingiem, który opowiedział nam o wielkich podbojach północnych krain. Bardzo ciekawie opowiedziała Pippi o swym życiu. Wysłuchaliśmy także fragmentu lektury Astrid Lindgren. Zaprezentował się także fundator Nagrody Nobla, sam Alferd Nobel. Mieliśmy taKże okazję zobaczyć twórców starożytnej Grecji: Homera i Piagorasa oraz Sokratesa. Dziewczyny zatańczyły narodowy taniec grecki - zorbę. Nie zabrakło także słówek greckich i szwedzkich- dni tygodnia zaprezentowane w humorystyczny sposów zaciekawiły nas bardzo. Niektórym udało się spróbować pysznego ciasta migdałowego pachnącego greckim słońcem.

Czytaj więcej

21 lutego 2018 r. mieliśmy okazję obejrzeć "Dziady" Adama Mickiewicza w wykonaniu aktorów z Białegostoku. Trzech aktorów wspaniale przedstawiło stary obrzęd poświęcony zmarłym. Szczególnie zachwycił nas Guślarz kierujący obrzędem, który recytował niezwykle sugestywnie i bardzo przeżywał swą rolę. Na pewno na długo zapamietamy ten spektakl, gdyż zauwaźyliśmy, że przy użyciu skromnej scenografii, operując niewieloma rekwizytami, można stworzyć naprawdę wspaniałe kreacje aktorskie.

Czytaj więcej

Zabawa choinkowa 2018-01-27

Przedszkolaki bawiły się 24 stycznia z animatorką. Wszystkie dzieciaki wystąpiły w bajkowych przebraniach.

Uczniowie szkoły podstawowej miło spędzili czas na zabawie choinkowej 27 stycznia. Całą zabawę prowadzł wodzirej. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Każdy miał możliwość wzięcia udziału w konkursach, quizach, zabawach. Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie posiłków.

Czytaj więcej