Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

w Olchowej

Aktualności

29 listopada 2017 r. odbyło się pasowania na pzredszkolaka.

Czytaj więcej

Nasi uczniowie biorą udział w projekcie „Surfer nie hejter” . W sobotę 21 X 2017 r. odbyło się szkolenie na ten temat.Kolejne szklenie odbyło się 4 listopada 2017. Umiejętności zdobyte podczas szkolenia na pewno przydadzą się w życiu codziennym. 

W ramach projektu „Surfer NIE hejter”- przeciwdziałanie internetowemu hejtowi i mowie nienawiści w powiecie ropczycko- sędziszowskim w szkole na przełomie października / listopada odbyło się szkolenie dla rodziców oraz szkolenie dla nauczycieli, którzy opracowali szkolną kartę mediacji. Powstało koło mediatorów rówieśniczych.
Analizowano zagadnienia dotyczące porozumienia bez przemocy, poznawano istotę mediacji oraz algorytm postępowania w przypadku doświadczenia hejtu przez dziecko oraz osoby i instytucje, w których można szukać pomocy. Odbyły się również warsztaty dla 2 grup uczniów z mediacji rówieśniczych i hejtowania w sieci. Rezultatem zajęć było powstanie koła mediatorów rówieśniczych. Działania zostały podjęte przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Sędziszowie Małopolskim i potrwają do połowy grudnia.
 
 
Czytaj więcej

Konkurs Talentów 2017-10-31

Jesteśmy pewni, że każde dziecko posiada jakiś talent. Musi go tylko odkryć i rozwijać. 31 X 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczestniczyło w nim kilkudziesięciu uczniów w różnych kategoriach.

Czytaj więcej

25 X 2017 r. naszą szkołę odwiedził uczeń Gimnazjum w Iwierzycach-Amadeusz Gubernak. Pokazał nam swoją kolekcję owadów. Ciekawie opowiadał o zwyczajach tych małych zwierzątek, o ich odżywianiu, sposobach pozyskiwania nowych okazów. Bardzo nam się podobał ten pokaz. Podziwiamy kolegę, ma ciekawą pasję, wie bardzo dużo na temat swoich owadów, inteesująco potrafi opowiadac na ich temat. Może ktoś  z nas pójdzie w ślady Amadeusza.

Czytaj więcej

17 października 2017 r. uczniowei klasy VI i VII mieli możliwość uczestniczenia w warsztaach, podczas których poznali sposoby rozwiązywania konfliktów. Stworzyli sytuacje i poprzez przktyczne zachowania językowe szukali sposobów zakonczenia kłotni.

Czytaj więcej

Dzień Nauczyciela 2017-10-16

16 października 2017 r. uroczyście obchodziliśmy:

Dzień Papieski,

Dzień Nauczyciela,

Pasowanie na ucznia klasy I.

Czytaj więcej

Konkursy 2017-10-12

Regulaminy konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018

Czytaj więcej