Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Olchowej

Aktualności

Szanowni Państwo! 2019-06-19

Przerwa wakacyjna dla uczniów szkoły Podstawowej w Olchowej trwa od 21.06.2019 r. do 31.08.2019 r.

Przedszkole jest czynne od 7.30 w dniach:

 24.06.2019 - 12.07.2019 r.

 12.08.2019 - 30.08 .2019 r. 

W związku z zarządzeniem Wójta Gminy Iwierzyce zaplanowano przerwę w dniach: 15. 07.2019– 09. 08. 2019 r.; w tym czasie dyżur będzie pełniło inne przedszkole na terenie gminy. ( dyżury wywieszone na drzwiach szkoły)

 

Czytaj więcej

8.00 – Msza Św.

9.00 – akademia w Domu Strażaka w Olchowej (szkoła i przedszkole), po uroczystości przejście do szkoły na spotkanie

w klasach z wychowawcami.

Godziny pracy świetlicy i przedszkola bez zmian.

Odwozy autobusu - 11.40.

Czytaj więcej

Dzień Dziecka 2019-06-03

Dzień Dziecka w naszej szkole w tym roku trwał trochę dłużej niż zwykle. Zaczęliśmy od wyjazdu 30 maja do kręgielni Kula w Rzeszowie. Wszyscy uczniowie klas IV-VIII mieli szansę przez dwie godziny popróbować swoich sił i spędzić mile czas. Z kolei uczniowie kl. I-III 2 dni wcześniej pojechali na wycieczkę do Łańcuta i Leżajska. Z okazji Dnia Dziecka darmową atrakcją była dla nich wizyta w McDonaldzie. Co roczną tradycją u nas jest tzw. Dzień Talentów. Ten w tym roku odbył się 3 czerwca. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i zainteresowań swoim kolegom i koleżankom. Następnie przedszkolaki i uczniowie kl. I-III mieli spotkanie ze strażakami OSP Olchowa, którzy zaprezentowali im posiadany sprzęt strażacki oraz opowiedzieli o swojej pracy. Najbardziej podobał się wszystkim wóz strażacki. Dla całej społeczności szkolnej były też lody i pizza

Czytaj więcej

Prosimy rodziców ( tych, którzy jeszcze tego nie zrobili ) o zapoznanie się z procedurami na temat bezpieczeństwa dostępnymi u wychowawców.

W szkole znajduję się również anonimowa skrzynka na sygnały.

Czytaj więcej

29.05 2019 odbył się już XIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego „The Best”. Po szkolnych eliminacjach, w których wzięło udział 16 osób, wyłoniono dwóch najlepszych uczestników. Naszą szkołę, tym razem w Wiercanach, reprezentowali uczniowie klasy 8 – Maja Mroczek i Łukasz Dworak. Wróciliśmy radośni gdyż Maja zajęła II miejsce, a Łukasz zdobył wyróżnienie. GRATULACJE!!!

Czytaj więcej

W dniu 27 maja dokonaliśmy podsumowania Konkursu Czytelniczego „Utwory Marii Konopnickiej”. Uczestniczyło w nim 29 uczniów. Zwycięzcami okazali się ci, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie pytania konkursowe, W klasach I-III czytano wiersze: Stefek Burczymucha, Parasol, Muchy samochwały, Tęcza, Jadą, jadą dzieci drogą. Najlepszą okazała się Kamila Moraniec z klasy I. W klasie IV należało przeczytać I rozdział z baśni O krasnoludkach i o sierotce Marysi. I miejsce zdobył Krzysztof Stec, II miejsce – Oskar Patro. W klasach V i VI czytano: Naszą szkapę. I miejsce uzyskała Ada Bartusik z klasy V. W klasach VII i VIII czytano: Dym. I miejsce zdobył Szymon Błachuta z klasy VII. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy im!

Czytaj więcej

27 maja w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Wiedzy o UK. Wzięli w nim udział uczniowie z kl. IV-VIII, łącznie 15 uczniów. Test sprawdzał podstawową wiedzę o kulturze Wielkiej Brytanii, jej znanych osobach i miejscach. Najlepiej zaprezentowali się: Oskar Patro z kl. IV, Ada Bartusik z kl. V oraz Szymon Bratek z kl. VII. GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej

24 maja czterej reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Iwierzycach. Trojgu udało się stanąć na podium. I miejsce zdobył Szymon Bratek z kl. VII II miejsce – Ada Bartusik z kl. V III miejsce – Maja Mroczek z kl. VIII Brawo!

Czytaj więcej

W dniu 23 maja 2019 r. uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły – urodziny naszej patronki Marii Konopnickiej. Naszą uroczystość zaszczycili goście. Przypomniane zostały fakty z życia pisarki. Uczennica kl. V Ada Bartusik przedstawiła ciekawą prezentację multimedialną. Przedszkolaki piosenką i tańcem uczciły ten dzień. Zaś uczniowie klasy IV zaprezentowali inscenizację pt. „Sąd królewski w Słowiczej Dolinie” opartą na baśni „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Krasnoludki opowiedziały historię szczura Wiechetka, który z głodu kradł zboże. Król Błystek okazał mu miłosierdzie i puścił wolno. Podczas przedstawienia mogliśmy zobaczyć, jak wyglądało młócenie zboża cepem oraz sianie ziarna. Utwory Marii Konopnickiej przybliżają nam dawną wieś, pokazują piękne obrazy naszej ojczyzny. Warto je więc poznawać.

Czytaj więcej