Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

w Olchowej

Aktualności

Mikołajki 2018-12-06

Czwartek… szóstego grudnia… długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci jak zaczarowane same szybko wstały i bez żadnego ociągania pojawiły się w przedszkolu. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek. Z samego rana jeszcze przed śniadaniem do przedszkola przybył pan wójt, który spotkał Świętego i przekazał przedszkolakom cały worek zabawek. Nieco pózniej w naszej szkole zjawił się sam Świety Mikołaj. Dzieci w czerwonych strojach i czapeczkach przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów. Przedszkolaki w ramach podziękowania za przybycie i otrzymane podarunki wyrecytowały dla Świętego Mikołaja wierszyk i zaśpiewała piosenkę. Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Gdy tylko nasz gość się z nami pożegnał szeleszczące paczki w rączkach dzieci zostały otworzone. Bardzo się cieszyły z podarunków które otrzymały. “Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym podopiecznym. Do zobaczenia za rok!”.

Czytaj więcej

Pierwsza pomoc 2018-12-04

We wtorek 4 grudnia odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pan ratownik opowiedział w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pana ratownika dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon.Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji.Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi,.

Czytaj więcej

Dietetyk 2018-12-03

3 grudnia dzieci z naszego przedszkola oraz szkoły odwiedziła pani dietetyk. Opowiedziała ona między innymi kim jest dietetyk i czym się zajmuje,jakie produkty są najbardziej wartościowe dla naszego organizmu, oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Dzieci dowiedziały się również dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Dla wszystkich była to z pewnością pouczająca lekcja, która poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

Czytaj więcej

30 LISTOPADA 2018 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Żeby wprowadzić pierwszoklasistów w świat książek, uczniowie klasy IV przedstawili widowisko: Baśniowe opowieści. Zobaczyliśmy znane postacie: Śnieżkę, krasnoludki, Jasia i Małgosię, Babę Jagę i innych. Wszyscy zmartwieni narzekali na dzieci, które nie czytają książek. Na szczęście dobra wróżka pomogła naszym bohaterom, a pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i obiecali, że będą czytać książki i je szanować.

Czytaj więcej

Konkurs historyczny 2018-11-30

Ostatnim etapem obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole był wewnątrzszkolny konkurs historyczny zorganizowany przez pana Ciepielowskiego dla klas IV-VIII.  

Wyniki konkursu:

I miejsce - Szymon Bratek

II miejsce - Weronika Rój, Maja Mroczek, Ada Bartusik

III miejsce - Szymon Błachuta

Czytaj więcej

Andrzejki 2018-11-29

W czwartek (29.11) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co wydarzy się w najbliższym czasie” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

Czytaj więcej

W dniu 26.11.2018r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz wykonały prace plastyczno - techniczne. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Czytaj więcej

BALLADYNA 2018-11-23

23.11.2018 r. naszą szkołę odwiedził Teatr Młodego Widza z Białegostoku. Aktorzy przedstawili spektakl pt. Balladyna. Z przyjemnością obejrzeliśmy to przedstawienie. Zachwyciliśmy się nie tylko wspaniałymi głosami młodych aktorów, doskonałą interpretacją dramatu Juliusza Słowackiego, ale przede wszystkim tym, że troje młodych ludzi mogło odegrać wiele ról, zmieniając jedynie element stroju czy rekwizyty. Z pewnością każdy z nas zapamięta tragiczne losy głównej bohaterki, którą żądza władzy popchnęła do wielu zabójstw. „Nie ma zbrodni bez kary” –przesłanie tragedii zabrzmiało bardzo dobitnie. Chętnie obejrzymy kolejne spektakle w wykonaniu tych aktorów

Czytaj więcej

Dzień Kredki 2018-11-22

Powszechnie wiadomo, że kredki są najlepszymi przyjaciółmi każdego przedszkolaka. Wprowadzają w świat kolorów, rysunku, rozwijają fantazję oraz wyobraźnię, a także kształtują małe paluszki. 22 listopada w naszej placówce obchodziliśmy Dzień Kredki. Tego dnia dzieci poznały różne rodzaje kredek oraz podczas zabaw utrwalały kolory. Przedszkolaki wesoło pląsały również w rytm piosenki "Kolorowe kredki", a na koniec dnia wykonały piękne prace plastyczne. Przedszkolaki malowały sylwetę kredki farbami - swoim ulubionym kolorem.

Czytaj więcej

"Lodowa Kraina" 2018-11-22

22 listopada przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt.: „Lodowa Kraina” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa. Przedstawienie zostało zrealizowane na podstawie znanej bajki. Artyści w trakcie spektaklu angażowali publiczność do wspólnej zabawy. Bajka przeniosłą najmłodszych widzów w niezwykły, magiczny świat lodu i śniegu. Pokazała, że prawdziwa miłość potrafi pokonać najcięższe mrozy i rozgrzać serca na nowo.

Czytaj więcej