Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Olchowej

39-127 Olchowa 3

tel.: 17 745 20 37

spolchowa@o2.pl

Święto Patrona Szkoły

23 maja 2024 r. minęła 182 rocznica urodzin patronki naszej szkoły - Marii Konopnickiej. Uroczyste obchody tego święta odbyły się 5 czerwca.
 
 
Zgromadziliśmy się wszyscy w Domu Strażaka. Poczet sztandarowy szkoły towarzyszył temu wydarzeniu. Aby zapoznać nas bliżej z życiem autorki, dziewczęta z klasy VII przygotowały wywiad z M. Konopnicką. Ujrzeliśmy zatem poetkę "jak żywą" i wysłuchaliśmy ciekawostek dotyczących jej biografii. Następnie wzięliśmy udział w Quizie i okazało się, że zapamiętaliśmy sporo faktów. Mieliśmy także okazję obejrzeć film pt. "Moja ulubiona książka" przygotowany przez uczennice kl. VII.
Stwierdziliśmy, że twórczość Marii Konopnickiej jest nadal aktualna. Temat wojny pokazali chłopcy z klasy V, recytując wiersz "A jak poszedł król na wojnę".  Bardzo spodobała się nam "Pieśni o domu" w wykonaniu dziewcząt z kl. V. Czwartoklasiści zaprezentowali przedstawienie pt. "Na zasadzce" oraz "Na jagody".
Wysłuchaliśmy pięknych wierszy, piosenek opisujących świat dziecka - wystąpili uczniowie kl. I-III. Szczególnie rozbawiło nas przedstawienie fr. baśni "O krasnoludkach i o sierotce Marysi" w wykonaniu chłopców z klasy VII. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy "Rotę".